Nevíte si rady?

+420 775 750 063

Nevíte si rady?

+420 775 750 063

Bezdrátové nabíječky jsou hitem letošní sezóny 18.4.2018


Od letošního roku je standard bezdrátového nabíjení podporovaný téměř všemi značkami, které uvádějí nová zařízení na trh, ať se jedná o smartphony a tablety s iOS nebo Androidem. Tento způsob nabíjení má značný potenciál uplatnění, neboť lidé díky němu už nemusí hledat vhodný nabíjecí kabel. Telefon stačí položit a nabíjení automaticky začne.

Jak to funguje

Zatímco tradiční nabíjení vyžaduje, aby energie procházela kabelem, bezdrátová nabíječka přenáší výkon elektromagnetickou indukcí.  Vše, co potřebujete, je nabíjecí základna a telefon, který je kompatibilní pro bezdrátové nabíjení. Odpadnou vám tak starosti s nošením nabíjecího kabelu. Bezdrátově lze nabíjet kdekoli v kanceláři nebo v autě.

V bezdrátové nabíječce je síťové napětí z vysílače přeměněno na střídavý proud, který projde cívkou vysílače a vytvoří magnetické pole. Toto pole generuje proud v cívce přijímače a nabíjí tak dané zařízení.

Bezdrátové nabíječky obsahují inteligentní čip

Rychlost dobíjení se odvíjí od použité nabíječky, jejíž výkon se uvádí v jednotce W. V naší standardní nabídce naleznete nabíječky s výstupy 5W, 10W a 15W. Valná většina mobilních zařízení podporuje 5W nabíjení, ale nejnovější generace telefonů pak podporují u vyšší nabíjení 7,5 a 10W. Čím vyšší je hodnota W, tím rychleji se telefon nabije.

Nabíječky obsahují inteligentní čip, který rozpozná přesné množství potřebného napětí, pro dané zařízení.  Vyšší napětí se aktivuje, pouze v případě, že ho vaše zařízení dokáže využít. Nemusíte se tak obávat, že by se telefon při nabíjení bezdrátovou nabíječkou s vyšším výkonem poškodil.

Jak je bezdrátové nabíjení rychlé?

Rychlost nabíjení závisí na výkonu bezdrátové nabíječky. Ve většině případů jsou kabelové varianty rychlejší, protože mohou přenášet více energie v kratším čase. Výhodou bezdrátového nabíjení je ale jeho jednoduchost, telefon se na nabíječku položí a vše automaticky začne. Odpadá tak nutnost hledání kompatibilního kabelu pro různá zařízení. Jak telefony od značky Apple, tak ty s operačním systémem Android používají stejnou bezdrátovou technologii.

Bezdrátová nabíječka s reklamním logem

Vaše reklamní bezdrátové nabíječky mohou ještě více vyniknout s přidanými funkcemi. Nabízíme nabíječky s powerbankou, reproduktorem, nebo třeba designovou stolní lampou. Všechny nabízené produkty jsou vhodné pro umístění vašeho loga, a to buď klasickým barevným dotiskem, nebo elegantním gravírováním v případě kovových produktů. Na některá zařízení nabízíme také možnost plnobarevného tisku fotky či jiného obrázku.