Nevíte si rady?

+420 775 750 063

Nevíte si rady?

+420 775 750 063

Kouzlo plnobarevného potisku zvané UV tisk 12.5.2016

Pokud se v reklamních předmětech už trochu vyznáte, určitě víte, že nejlevnější variantou potisku bývá jednobarevný tisk, jelikož se ke každé další barvě nutně musí připočítat příprava, která výslednou kusovou cenu dosti zvyšuje. Máme pro vás ale dobrou zprávu. Nyní se už nemusíte omezovat pouze na nudný jednobarevný potisk, můžete popustit uzdu své fantazii a dodat vašim reklamním předmětům trochu barvy!

Na jaké materiály lze tisknout?

UV tisk je technologie, která umožňuje potisknout různé druhy materiálů, především plochého tvaru. Maximální výška předmětu však nesmí přesáhnout 15 cm. Nejvhodnějším materiálem je plast, který se právě na reklamní předměty velmi často používá. Ideální je tisknout na bílý podklad, jelikož na něm barvy a případné detaily tisku lépe vyniknou. UV tisk lze ale také použít na další materiály jako je třeba karton, dřevo či určité druhy hliníku.

Výhody UV tisku

Hlavní výhodou u této technologie je, že nezáleží na počtu barev tisku a lze díky ní natisknout nejen vektorová loga, ale také obrázky ve foto kvalitě. Technologie tak otevírá nové možnosti v brandování a váš předmět pozvedne o úroveň výš.

UV tisk versus tamponový tisk

Díky tomu, že u metody není účtovaná příprava za každou barvu, je potisk cenově výhodný a na některá menší množství dokonce vychází levněji než klasický jednobarevný tamponový potisk. Vždy ale záleží na velikosti tisku. Potisk propisky bude samozřejmě levnější, než třeba celoplošný potisk frisbee. Ale právě u potisku propisek je UV tisk například oproti čtyřbarevnému tamponovému tisku výhodnější. Více o tamponovém tisku se dozvíte zde.

Vhodné předměty na UV tisk

Technologie je ideální třeba na plastové posuvné puzzle, díky níž můžete na produkt umístit třeba obrázek vašeho výrobku. Mezi další oblíbené předměty, na které lze branding aplikovat, jsou veškeré plastové zapalovače, žetony do košíků, otvíráky a jiné předměty. Díky UV tisku tak můžete vytvořit opravdu krásné předměty, které obdarovaný ocení.